مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان- اطلاعات مجله
اطلاعات مجله

حذف تصاویر و رنگ‌ها

-مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بصورت فصلنامه در پاییز 1375 فعالیت خود را آغاز کرد و در زمستان 1377 با کسب مجوز چاپ و نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (به شماره 1197/124-1377/11/21) جنبه رسمی به خود گرفت. در بهار 1380 رتبه  ترویجی، و در پاییز 1382 رتبه پژوهشی را از کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور (طی نامه شماره 125673-1382/08/20) اخذ نمود. این مجله تا شماره پاییز 1391 بصورت کاغذی (در تیراژ 1000 نسخه) و الکترونیکی در دسترس خوانندگان قرار می‌گرفت؛ اما براساس مصوبه جلسه 108 و ابلاغیه شماره 2990/5/704 مورخ 1391/08/14 کمیسیون نشریات پزشکی کشور از شماره زمستان 1391 صرفا بصورت الکترونیکی عرضه می‌شود. این مجله از آغاز سال 1394 به صورت دو ماهنامه منتشر میگردد.

مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، منتشر کننده مقالات مرتبط با حوزه علوم پزشکی و علوم پایه از قبیل: مراقبت های بحرانی، طب بلایا، تروما، بیماری های محیطی، سم شناسی و پزشکی قانونی، اورژانس اطفال، اورژانس پیش بیمارستانی، پرستاری اورژانس، اخلاق و سیاست گذاری حوزه سلامت، بیمای  های عفونی و علوم دارویی و سایر موضوعات مرتبط می باشد. این مجله پایبند به کلیه اصول کمیته بین الملی ویراستاران نشریات پزشکی و همچنین کمیته اخلاق در انتشارات پزشکی می باشد. مجله انواع مقالات زیر را در بر می گیرد:

  • مقاله اصیل/ تحقیقاتی
  • مقاله مروری
  • گزارش کوتاه
  • گزارش موردی
  • نامه به سردبیر

- ارسال و چاپ مقالات به این مجله بصورت رایگان می باشد.
-این ژورنال از نرم افزار Open Journals Systems برای مدیریت و چاپ مطالب استفاده میکند. OJS ابزاری آزاد برای مدیریت و چاپ مجلات های علمی به صورت آنلاین است.
-با توجه به اینکه  ارسال و چاپ مقالات به این مجله بصورت رایگان می باشد، نشریه سیاست های مبنی بر چشم پوشی از هزینه و یا تخفیف آن Waiver Policy ندارد. 
-لینک مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران:

http://opac.nlai.ir/opac-prod/search/briefListSearch.do?
command=FULL_VIEW&id=1520210&pageStatus=0&sortKeyValue1=sortkey_title&sortKeyValue2=sortkey_author

-مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان قابل شناسایی توسط برنامه های قدرتمند در زمینه جستجوی جامع در اینترنت Spider Softwares می باشد.
-درصوت نمایه سازی در پایگاه DOAJ، مجله تمامی اطلاعات مقالات خود را در  اختیار  این پایگاه قرار خواهد داد.
-فرآیند داوری  در  مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از نوع بررسی همکار یا Peer Review  می باشد. همچنین این بررسی بصورت نادیده دو جانبه  یا Double Blind  انجام می شود.
-فرآیند داوری هفت الی سی  روز بطول می انجامد. فاصله پذیرش الی چاپ مقاله سی روز می باشد.

-کارشناسان مجله دستنوشته های ارسالی را دو بار (یک بار پس از ارسال و بار دیگر پیش از چاپ) با استفاده از نرم افزارهای تشخیص سرقت ادبی مانند iThenticate  برای سرقت ادبی بررسی می کند.
-در هر سال مجله 72 مقاله شامل حدود 70 مقاله پژوهشی و اصیل و حدود 6 مقاله مروری چاپ میکند.

نشانی مطلب در وبگاه مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:
http://sjku.muk.ac.ir/find.php?item=1.38.31.fa
برگشت به اصل مطلب